Antakya Gaziantep Lezzet Durakları Turu

04 Ekim 2019 'den itibaren kalkışlı

1.560,00 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 12 taksit imkanı


Tur Hakkında

Hatay Arkeoloji Müzesi, St. Pierre Kilisesi, Habibi Neccar Cami, Harbiye Şelaleleri, Gaziantep, Zeugma Mozaik Müzesi, Bey Mahallesi

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Fırsat
  • Kesin Hareket
  • Uçaklı

1 Gün : Hatay, Teofarm Çiftliği, Arkeoloji Müzesi, St. Pierre Kilisesi, Habibi Neccar Cami, Uzun Çarşı ve Affan Kahvesi

Sabah 05:30’da Ataköy Atrium AVM Önünden, 06:00' da Metro City AVM Önü, 06:30' da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 07:00’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde buluşuyoruz. Pegasus’un PC 2130 09:00 uçağı ile Hatay Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Uçağımız 10:40’ da iniyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek ilk olarak her şeyin üretilebildiği ve tüm lezzetlerin kaynağı verimli Amik Ovasında yer alan “Teofarm Çiftliğini” ziyaretle başlayacağız. Teofarm Çitliği, kaybolmaya yüz tutmuş atalık tohumlara yeniden can vermeye çalışan çalışmalar yapmaktadır. Çiftlikte, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra yetişdirdikleri Karakılçık buğdayı ile hazırlanmış ve tandırda sıcak sıcak pişirilmiş "Biberli / Katıklı Ekmek” ve çaylarımızı içip ferahladıktan sonra Hatay Arkeoloji Müzesi'ne doğru yolumuza devam ediyoruz. 1932 yılında başlayan kazı çalışmalarından bugüne kadar Amik Ovası, Harbiye, Narlıca, Güzelburç, Samandağ ve çevresinde yapılan kazılar sonucu çıkartılan ve koleksiyonu tamamlayan mozaikler hakkında rehberimizden detaylı bilgi ediniyoruz. Gezimize adını Hz. İsa’nın 12 havarisinden biri olan St. Pierre’den alan kiliseyi ziyaret ediyoruz. Doğal bir mağara olan kilisede ilk dini toplantı yapıldığından dolayı Hristiyanlığın ilk kilisesi olarak bilinmektedir. Ardından, şehir merkezinde yer alan otelimize doğru devam ediyor, bagajlarımızı resepsiyona bırakıp sonrasında öğle yemeğimizi Antakya yöresel mezelerini ilk tadımlarını durak durak gezerek geleneksel Humus ve bakla dükkanları ziyaret edip ardından dürüm döner yerlerinde öğle yemeğimize devam edeceğiz. Yemek sonrası, Çan, Ezan, Hazzan sesleri ile Hristiyan, Müslüman ve Musevi kültürleriyle yoğrulmuş, farklı inanışlarda yaşam alanları ile son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya’da gezimize, restore edilmiş eski Antakya konakları arasında yürüyüşle Affan Kahvesinde dileyenlerin kahve ve/veya yöresel haytalı tatlısını denemesinden sonra Habibi Neccar Cami, Uzun Çarşı gezilerimizi yapıyor ve çarşıda sizlere nefis Antakya Künefesi için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte buluşuyor ve otelimize yürüyoruz. Konaklama Antakya'daki otelimizde. *** (Hatay Bölgesi, “Bereketli Hilal” (Fertile Crecent) diye de adlandırılan Akdeniz ikliminin egemen olduğu hilal şeklinde bir görüntüye sahip toprakların tam içinde yer alır. Bu adlandırma aslında ilk kez ABD’li Doğubilimci (Oryantalist) James Nery Breasted (1865 – 1935) tarafından adlandırılır. Bölge, Mezopotamya, Kuzey Suriye, Güney Doğu Anadolu, Doğu Akdeniz (Levant) bölgesini içine alır. Ilk tarım, hayvanların evcilleştirilmesi, ilk köyler, en eski kültür hep Bereketli Hilal Bölgesinde başlamıştır.)

2 Gün : Samandağ, Hz. Hıdır Makamı, Vakıflı Köyü, Seleucia Pieria Antik Kentinden Titus Tüneli ve Beşikli Mağara, Gaziantep

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Samandağı sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü'nü ve Ermeni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Organik tarımı ile ön plana çıkan köyde, reçeller ve likörlerden alışveriş yapabilirsiniz. Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilini, helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kentinde, insan yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini ve Beşikli Mağara’yı geziyoruz. Öğle yemeğinde, Akdeniz ve Hatay mutfağının lezzetlerini Konak Restaurant'ta tadıyor ve sonrasında yerel bir Sabun fabrikası ziyareti yapıyoruz. Ardından, Gaziantep'e hareket ediyoruz. Akşam yemeği için Gaziantep’in yerel restoranlarından birine yemeğe gidiyor ve /veya daha hafif istenirse Kilis’in nohutlu dürümünü ve diğer Gaziantep tatlarını rehberimiz ile birlikte deneyimliyorsunuz. Konaklama Gaziantep'teki otelimizde.

3 Gün : Gaziantep, Zeugma Mozaik Müzesi, Elmacı Pazarı, Bakırcılar ve Sedefçiler Çarşısı, Bey Mahallesi

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve sonrasında 06 Şubat 1921 tarihinde TBMM tarafından “gazilik” ünvanı verilen ve 1928’ de adı değişen, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında, Zeugma Mozaik Müzesi’ni rehberinizin detaylı anlatımı ile geziyorsunuz. Müze gezinizin ardından Dünyaca ünlü Gaziantep mutfağını tatmak için öğle yemeğini Kale Bölgesinde, yer alan güzel yerel restauratlardan tercih edeceğiniz bir yerde almak üzere serbest zamanınız oluyor. Ardından rehberiniz ile tekrar buluşup ünlü Katmerci Zekeriya Usta, ardından Bakırcılar Çarşısı, Elmacı Pazarı ve Sedefçiler çarşılarının içinden yürüyerek ünlü Tahmis Kahvesinde keyiften sonra biraz alışveriş yapıp bol bol fotoğraf çekmek için serbest zamanınız oluyor. Serbest Zaman sonrası rehberiniz ile buluşup akşam yemeği almak üzere Kebabçı Halil Usta’nın Metro Şubesine gidiliyor ve yemek sonrası Gaziantep Havalimanı’ na doğru yola çıkıyoruz. Dönüş uçağımız Pegasus’ un PC 2409 sefer sayılı uçağı ile 19:25‘ te hareket edip 21:05’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘na varıyor olacak. İstanbul'a varışta tekrar görüşmeyi dileyerek sizleri almış olduğumuz servis noktalarına bırakıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

1 Gece Waxwing Hotel'de Oda+Kahvaltı Konaklama

1 Gece DoubleTree By Hilton Gaziantep Otel'de Oda+Kahvaltı Konaklama

Pegasus Havayolu ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

Profesyonel Turist Rehberi eşliğinde Çevre Gezileri

Sabiha Gökçen Havalimanı Gidiş - Dönüş Servis Ulaşımı

Lüks otobüs ile ulaşım

Araç İçi İkram ve Hizmetler

Yol Masrafları

Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle ve Akşam Yemekleri

Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri

Yemeklerde alınacak olan ekstra içecekler

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tüm Özel Harcamalar


Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü kişi sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tur iptal şartları paket tur sözleşmesinde yer almaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde doğan zararlardan  sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

20-22 Eylül 2019

Tarih
20.09.2019
22.09.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.710,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.950,00 TL

27-29 Eylül 2019

Tarih
27.09.2019
29.09.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.690,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.925,00 TL

04-06 Ekim 2019

Tarih
4.10.2019
6.10.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.680,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.920,00 TL

11-13 Ekim 2019

Tarih
11.10.2019
13.10.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.680,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.920,00 TL

25-27 Ekim 2019

Tarih
25.10.2019
27.10.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.560,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.800,00 TL

01-03 Kasım 2019

Tarih
1.11.2019
3.11.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.700,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.935,00 TL