Atina Turu - Yılbaşı

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Atina

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Fırsat
  • Türkçe Rehberli
  • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Atina "Şehir Turu"

Dış Hatlar Terminalinde  Setur kontuarı önünde Setur görevlisi ile buluşma. Check in ve pasaprot işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Atina'ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Atına'ya varışımızda bizi bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda Agora, Zeus Tapinağı, Acropolis (giris dahil değildir), Parlamento Binasi (Askerlerin nöbet değisimi), Syntagma-Omonia Meydanlari, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi görulecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Akşam ekstra olarak düzenlenecek olan Taverna turuna katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

2 Gün : Atina "Serbest Gün veya Ekstra Mora Yarımadası Turu"

Otelde alınacak sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest gün. Dileyen misafirlerimiz için düzenlenecek olan ekstra Mora Yarımadası Turunda; Korint Kanalı, Epidauros Tiyatrosu ve Nafplio turuna katılabilirler. Saronic Körfezi boyunca ilerleyip, Ionia ve Ege denizlerini birbirine bağlayan, yapımına 1887’de başlanan ve 1893 yılında deniz trafiğine açılan Corint Kanalı’na varacağız. Burada Korint Kanalı üzerinde bulunan köprüleri görüp, gemilerin geçişini izleyeceğiz. Ardından Eski Yunanistanın en düzgün ve en iyi korunmuş tiyatrolarından olan Epidauros Tiyatrosunu geziyoruz. Daha sonra eski Yunan döneminde Poseidon tanrısının oğlu ve Danaus’un kızı tarafından kurulduğuna inanılan ve 1800’lü yıllarda Yunanistan’nın ilk başkenti olan Nafplio’yu gezmeye başlıyoruz.Tur sonrası otelimize dönüyoruz.Geceleme otelimizde.

3 Gün : Atina "Serbest Gün veya Ekstra Tur"

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek turlara katılabilirler.

4 Gün : Atina-İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve rehberimizin belirleyeceği transfer buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde otelin lobisinde buluşma ve özel aracımızla havalimanına transfer.

Otel Bilgileri

Athenaeum Palace Hotel 4* vb.

Fiyata dahil olan hizmetler

THY’nın tarifeli seferleri ile İstanbul – Atina gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

Belirtilen veya benzeri 4* otelde  3 gece kahvaltı dahil konaklama

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Panoramik şehir turu

Türkçe rehberlik hizmeti

Seyahat Sigortası (Tur'un iptali durumunda tur ücretinin 15%'i kapsam dışıdır)


Fiyata dahil olmayan hizmetler

Yurtdışı çıkış fonu 


Ekstra turlar

Kişisel harcamalar

Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm hizmetler


Önemli Notlar

***Pasaportunda (geçerli vizesi olsa dahi) KKTC kaşesi bulunan misafirlerimiz, Yunanistan'a giriş yapamamaktadır.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Program için vize gerekmektedir. Vize departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

Acentemiz kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün / günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 


Sıkça sorulan sorular

Sağlık: Yunanistan’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz

Vize Bilgileri: Umumi Pasaport sahibi iseniz, Yunanistan’a girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde Yunanistan’a vize almaları gerekmemektedir. ***Pasaportunda (geçerli vizesi olsa dahi) KKTC kaşesi bulunan misafirlerimiz, Yunanistan'a giriş yapamamaktadır.

Uçuş Süreleri: İstanbul-Atina arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 1 saat 20 dakikadır. Atina-İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 1 saat 15 dakikadır.

Para Birimi: Yunanistan’da para birimi Euro’dur (EUR) Toplu ulaşım biletleri dahil bir çok yerde kredi kartı geçmektedir.

Saat Dilimi: Türkiye ile Yunanistan arasında -1 saat fark bulunmamaktadır.

Telefon Kullanımı: Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü: Balık Ülkesi" diyebiliriz Yunanistan'a. Balık, Yunanistan için temel besindir.Akdeniz ürünlerinden incir, üzüm, portakal ve zeytin bolca yetişen ürünlerdir. Zeytinyağlı yiyeceklerin çok yaygın oluşu, zeytine bolca sahip olduklarındandır.Mutfaklarında her türlü yiyecek bulunur.İçki de çok içtikleri için yemeklerinde mezeyi bolca kullanırlar.Ayrı bir meze kültürü gelişmiştir denebilir. Yemek konusunda Türklerin yemek konusunda zorluk çekeceği bir ülke değildir.

Elektrik: Yunanistan’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

Alışveriş: Yunanistan’da alışveriş denilince ilk akla gelen yeme-içme olacaktır. Giyim, teknoloji konusunda Türkiye’den üstün olmadığı için bu tip alışverişleriniz için boşuna hamallık etmemenizi öneririz. Tabii ki de ilk olarak sakız adasında üretilen sakız , kavala kurabiyesi, Feta peyniri, Zeytin çeşitleri, Uzo ve yerel hediyelik eşyaları kendinize ve sevdiklerinize alabilirsiniz.


Ekstra Turlar

Taverna Turu - Kişi başı 60 Euro

Mora Yarımadası Turu - Kişi başı 80 Euro

NOT: Ekstra turlar minimum 15 kişi ile gerçekleşmektedir. 15 kişinin altındaki katılımlarda maliyetlerden dolayı satış fiyatlarında farklılıklar gösterebilmektedir. Bu nedenle bazı turlarda fiyatlar kademeli olarak yapılmaktadır. Oluşan fiyat farkı rehberiniz tarafından bildirilecektir.


Atina(3) 29 Aralık-01 Ocak / Türk Hava Yolları

Tarih
29.12.2019
1.01.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 558,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 558,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 698,00 EUR
1. Çocuk
0 - 2 yaş
198,00 EUR
1. Çocuk
2 - 12 yaş
528,00 EUR