Ayhan Sicimoğlu ile Sicilya

02 Eylül 2019 'den itibaren kalkışlı

2.697,00 EUR 17.139,44 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

1669 senesinde Etna Yanardağı patlamadan evvel 12 kuvvetinde olduğu tahmin edilen bir deprem ile adeta kıyamet kopmuş. Etna püskürmüş ve kızgın lava dağdan aşağı şehre doğru binlerce derece ısıda önüne geleni eriterek denize kadar akmaya başlamış. Bugün bu şehirde yollar siyah kömür renginde lava taşından yapılmış. 18. Yüzyılda barok tarzında yeniden inşa edildiği için Catania çok güzel. Hastasıyım…

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 1 Akşam Yemeği Dahil
  • Kesin Hareket
  • Turlar Dahil

1 Gün : 1.Gün İstanbul - Sicilya "Katanya Şehir Turu"

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminali Setur deskinde rehberinizle buluşma. Katanya Fontanarossa Havalimanına hareket.Katanya varışa istinaden özel otobüsümüz ile Katanya merkeze hareket ediyoruz. Katanya turumuza meydana yakın bir kafede alacağımız cappuccino ile başlıyoruz. Ardından kendinizi Sicilya'da hissettirecek renkli, hareketli ve epey heyecanlı 'A' Piscaria'' balık pazarını geziyoruz. Balık pazarı gezimizden sonra Katanya tarihi merkezini gezeceğiz. Şehrin tarihi meydanında yer alan ve şehrin sembolü olan filli çeşmesi ile Duomo Kathedrali, Catania’nın en sevimli caddesi olan Via Grociferi ve burada yer alan 18. yüzyıl Barok eserlerden bazıları, Catania’nın en güzel kiliselerinden biri olan San Giuliano, dini bir yerden çok saraya benzeyen Avrupa’nın en büyük manastırı Benedictine Manastırını görüyoruz. Öğle yemeğimizi tur sırasında tarihi merkezde bulunan SeturSelect seçimi yerel lokantada alıyoruz. Öğle yemeği ardından Taormina'ya hareket ediyoruz. Tiran ve İonia sahillerinin muhteşem manzarasını izledikten sonra yola devam ederek Taormina’ya varıyoruz. Taormina Hotel Diadoro'ya kayıt işlemleri ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği Taormina merkezde alınacaktır.

2 Gün : 2.Gün Sicilya "Modica Çikolata Turu ve Kent Ziyareti"

Sabah kahvaltısı ardından güney Sicilya'ya doğru yapacağımız 2 saat 15 dk seyahatten sonra tarihi kent Modica‘da çikolata turu ve kent ziyareti yapacağız. Modica turu ardından yaklaşık yarım saat mesafedeki Ragusa kentindeki SeturSelect seçimi lokantamızda öğle yemeği molası vereceğiz. Keyifli bir yemek ardından 1 saat mesafedeki filozof Arşimet'in kenti Siracusa'a hareket ediyoruz. Siracusa tarihi kent merkezi olan Ortigia adasını ziyaret edeceğiz. Siracusa`da Erüsta Çeşmesi, Yunan Tiyatrosu ve Roma Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam saatlerinde Taormina otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği serbesttir. (SeturSelect yerel lokanta önerileri ile)

3 Gün : 3.Gün Sicilya "Taormina Köyleri Gezisi"

Sabah kahvaltısı ardından Taormina'noın köylerini keşfetmeye çıkıyoruz. Öğle yemeğimiz tur sırasında alınacaktır. Şarap tadımı ardından otelimize döneceğiz. Akşam yemeği serbesttir. (SeturSelect yerel lokanta önerileri ile)

4 Gün : 4.Gün Sicilya - İstanbul "Taormina Turu"

Sabah kahvaltısının ardından Taormina turu. Körfeze hakim kayalıkların üzerinde konumlanmış, Deniz seviyesinden 200 metre yükseklikte olan ve İoania Denizine terastan görür gibi bakan, muhteşem bahçeleri, villaları, çiçeklerle süslü sokakları, küçük dükkanları, restaurant ve kahve terasları, eski sarayları, şehri plaja bağlayan finüküleri ile Sicilya’nın İncisi Taormina’da yapacağımız gezide yolların kesiştiği nokta olan Catania Kapısı, 14. yüzyılda Gotik tarzda yapılmış olan antik manastır Badia Vecchia, 1400 lü yıllarda eski bir kilisenin kalıntıları üzerine kurulmuş olan St Nicola Kilisesi veya Duomo Katedrali, burada 1600 yılında yapılmış çeşme, denizin muhteşem manzarasının izlenebileceği 9 Nisan Meydanı, Saat Kulesi, merdivenlerle çıkılan San Giuseppe Kilisesi, Taormina’nın sembolü olan körfeze ve Etna yanardağına karşı konumlanmış Yunan- Roma Tiyatrosunu görüyoruz. Keyifli bir öğle yemeği ardından Savoca turu için hareket ediyoruz. Savoca şirin bir kasabadır. Unutulmaz efsane film `The Godfather` serisinin bazı sahne çekimleri Bar Vitelli`de (Savoca) çekilmiştir.`The Godfather filmi ile iyice ünlenen Bar Vitelli, İtalya`nın en meşhur bira markalarından Birra Moretti`ye de ilham kaynağı olmuş ve reklam çekimlerinde kullanılmıştır. Tur bitimi Catania Havameydanı'na hareket ediyoruz ve İstanbul'a varış.

Rehber Bilgisi

Ercan ÖZCAN : 0532 241 19 75

Setur Select

Bu bir Setur Select turudur. Setur Select

Otel Bilgileri

Hotel Villa Diodoro 4* veya benzeri

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Katanya-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi

Sicilya'da da 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı esasında 3 gece konaklama

Belirtilen tüm turlar

4 Öğle ve 1 Akşam yemeği dahil

Havaalanı-otel-havaalanı transferleri

Setur rehberlik hizmetleri

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)


Önemli Notlar

Setur gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların, şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Kesin otel bilgisi tur kalkışından 1 hafta önce tarafınıza bildirilecektir.

Triple konaklama müsaitliğe bağlıdır.

Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Yeşil pasaport sahipleri için vizeye ihtiyaç yoktur.

Yurtdışı çıkış harcı  fiyatımıza dahil değildir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentemiz sorumlu değildir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.


Sicilya(3) 02-05 Eylül 2019 / Türk Havayolları

Tarih
2.09.2019
5.09.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.697,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.997,00 EUR