Bahar Akıncı ile Lezzet Yolculukları Beyrut Turu

26 Eylül 2019 'den itibaren kalkışlı

1.797,00 EUR 11.423,17 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Orta Doğu’nun Paris’i diyen de var, Akdeniz’in eşsiz cenneti de... Doğrusunu söylemek gerekirse Lübnan’ın son yıllarda hızla artan bir popülerliğe sahip bu şirin kenti, tüm bu tanımlamalarını fazlasıyla hak ediyor. Lezzetli sofraları, dünyanın sekizinci harikası olmaya aday Jeita mağarası, baş döndürücü gece hayatı, gösterişli mağazaları ve antik kalıntılarıyla doğuyla batının muhteşem sentezi Beyrut, keyfi uzun süre aklınızdan silinmeyecek güzel bir tatilin tüm dinamiklerini taşıyor...

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Select
  • Türkçe Rehberli
  • Vizesiz

1 Gün : 1.Gün İstanbul-Beyrut "Beyrut Şehir Turu"

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Setur Desk'i önünde uçuşumuzdan 3 saat önce check-in işlemlerimiz için buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Beyrut’a uçuyoruz. Beyrut’a varışımıza istinaden panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Aracımızla yapacağımız kısa bir gezinti sonrası birbirinden şık kafeler, restoranlar ve ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'e (Downtown) gidiyoruz. Bu bölgede inşa, onarım, düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını üstlenen firma olan Solidere bu bölgeye güncel ismini verirken aynı zamanda çalışmalar esnasında Roma dönemine ait çeşitli eserler bulmuş ve günümüzde modern şehir yapısı içerisinde bunları ziyarete açmıştır. Aracımızdan inerek ve yürüyerek gezeceğimiz bu bölgede, saat kulesi ile meşhur Nejmeh Meydanı, meydanda yer alan tarihi Ortodoks kilisesi, tarihi Roma Hamamı kalıntıları, Osmanlı döneminde kışla olarak inşa edilen ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak görev yapan binaları, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El-Amin camisi göreceğimiz yerlerin başında yer alıyor. Öğle yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği restaurantta alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği bir restaurantta alıyoruz. Akşam yemeğimiz sonrasında otelimize dönüş. Gecelememiz Beyrut’taki otelimizde.

2 Gün : 2.Gün Beyrut "Beyrut Sokaklarında Gezinti"

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında seyahat yazarı Bahar Akıncı ile Mar Mikael Caddesi’nde serbest zaman Öğle yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği bir restaurantta alacağız. Yemek sonrası araç ile Beyrut’un en güzel müzesi Soursok’u Bahar Akıncı ve rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Müze ziyaretinin ardından dileyen misafirler için araç ile otele transfer. Dileyen misafirler için Beyrut’un en minik ve lezzetli dondurmacısı Hanna & Mitra’da dondurma tadımı. Otele dönüş ve dinlenme. Akşam yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği restaurantta alacağız. Gecelememiz Beyrut’taki otelimizde.

3 Gün : 3.Gün Beyrut "Byblos&Jeita& Harissa Turu"

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Byblos & Jeita & Harissa turumuz için yola çıkıyoruz. Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Harissa tepesine çıkarken yolda 1881 yılında açılan künefeci Hallab’a uğrayacağız. Dileyen misafirlerimiz burada Künefe Tadımı yapabilirler. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirüs anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar Finikeliler olmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında SeturSelect'in seçtiği bir restaurantta alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz için otelimizden transfer oluyoruz ve SeturSelect'in seçtiği restaurantta akşam yemeğimizi alıyoruz. Gecelememiz Beyrut’taki otelimizde.

4 Gün : 4.Gün Beyrut - İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi tamamlıyoruz ve alan transferimize kadar serbest zaman. Alan transferimize istinaden havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 825 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a uçuyoruz. Turumuzun sonu.

Setur Select

Bu bir Setur Select turudur. Setur Select

Rehber Bilgisi


Otel Bilgileri

Intercontinental Le Vendôme Beirut Hotel 5* veya benzeri

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

Belirtilen otelde 3 gece 4 gün oda&kahvaltı bazında konaklama

Havalimanı vergileri

Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri

Belirtilen tüm geziler

Öğle Yemekleri (3 Öğle Yemeği)

Akşam Yemekleri(3 Akşam Yemeği)

Setur rehberlik hizmetleri

Beyrut Şehir Turu

Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Beyrut Sokaklarında Gezinti ,

Beyrut’un en güzel müzesi Soursok’u Müzesi Ziyareti

Byblos&Jeita& Harissa Turu


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra bagaj ücretleri

Otele erken giriş ya da geç çıkış farkları

Programda belirtilmeyen hizmet ve yemekler

Yurtdışı çıkış harcı

Kişisel harcamalar


Önemli Notlar

Vize gerekmemektedir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Yeşil pasaport sahipleri için vizeye ihtiyaç yoktur.

Üç kişilik oda müsaitlik doğrultusunda verilmektedir.

Üç kişilik oda müsaitliği olur ise üçüncü kişi için katlanabilir yatak verilmektedir.

Yurtdışı çıkış harcı  fiyatımıza dahil değildir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır. Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Setur, program içeriği aynı kalmak kaydıyla programda gezilecek yerlerin sırasını, gününü, saatlerini değiştirebilir.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

******Pasaportlarında İsrail vizesi veya İsrail’e giriş-çıkış damgalarıyla seyahat eden yabancıların İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen’e girmelerine izin verilmemektedir.


Beyrut(3) 26-29 Eylül 2019 / Türk Havayolları

Tarih
26.09.2019
29.09.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.797,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.797,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.097,00 EUR