Orta Avrupa Turu (Prag-Viyana-Budapeşte)

10 Ağustos 2019 'den itibaren kalkışlı

998,00 EUR 6.602,07 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Prag & Viyana & Budapeşte

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Türkçe Rehberli
  • Yeşil Pasaporta Vizesiz

1 Gün : İstanbul-Prag "Şehir Turu"

Dış Hatlar Gidiş Terminali SETUR deskinin önünde buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Prag'a hareket. Prag havalimanında rehberiniz ile buluşmanın ardından güzel bir yürüyüş programıyla Prag’ta ki şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Hratcany Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Aziz Georgy Manastırı ardından küçük mahalle olarak geçen Mala Strana, Parlemento Binası ve IV. Karel köprüsünü göreceğiz. Köprüden karşı tarafa eski şehir meydanına (Stare Mesto) geçerek Astronomik Saat, Eski Belediye Binası ve Tyn Kilisesini göreceğiz. Daha sonra Paris Caddesi boyunca yürüyerek turumuzu tamamlayacağız. Ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Ortaçağ Gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk önce Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen Prag Eski Şehir meydanını tanıyoruz. Ardından Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık en tarihi Restoranındaki yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız.Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Eğlence sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelinizde.

2 Gün : Prag "Ekstra Karlovy Vary Turu"

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra tam günlük yemekli Karloyv Vary turu programına katılabilirler. 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın, Goethe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur sonrası öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüş ve dinlenme. Geceleme otelinizde.

3 Gün : Prag "Ekstra Dresden Turu"

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirler ekstra Dresden turuna katılabilirler. Dresden, Kuzeyin Floransa'sı olarak adlandırılan, nereye giderseniz güzel sanatlarla karşılaşacağınız Almanya kentidir. Çok sayıda dünya çapında sanat eseri koleksiyonları barındırır. Bugüne dek ayakta kalmış olan muhteşem barok yapı, Güçlü August döneminin sanını ve ihtişamını taşımaktadır.

4 Gün : Prag-Viyana "Şehir Turu"

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana şehrine doğru hareket ediyoruz. (Yaklaşık 4 saat) Varışa istinaden yapılacak olan Panoramik Viyana turumuzda Birleşmiş Milletler Binaları, Franz Kilisesi, Prater, Hundertwasser binasının ardından şehrin merkezi Ring çevresinde; Uygulamalı Sanatlar Muzesi, Hofburg Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Parlemento Binası, Belediye Sarayı, Viyana Üniversitesi, Burg Tiyatrosu, Votif Kilisesi ve Belvedere Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer ve odalara yerleşme. Arzu edenler düzenlenecek olan EKSTRA KLASİK MÜZİK KONSERİ turuna katılabilir. Geceleme otelinizde.

5 Gün : Viyana "Ekstra Viyana Ormanları Turu"

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra yarım günlük Viyana Ormanları turu programına katılabilirler. Bu turumuzda Viyana’nın 25 km dışındaki yeraltı gölünü (Seegrotte), Mayerling bölgesini ve Baden kasabasini gezecegiz. Öğleden sonra Viyana’da serbest zaman ve akşam dileğen misafirlerimiz icin ekstra düzenlenecek olan yemekli GRINZING turuna katılabilirler. (Otantik bir Grinzing tavernasında bütün olarak pane edilmiş enfes Viyana sinitsellerini tatma imkanına sahip olacagız.) Geceleme otelinizde.

6 Gün : Viyana-Bratislava-Budapeşte "Şehir Turu"

Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte'ye hareket ediyoruz (Yaklaşık 3.5 saat). Yol üstünde Bratislava ‘da mimarisini, müzelerini ve özellikle tiyatrolarını ve geçmişin kozmopolit izlerini görüyoruz. 200 km ve yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından tüm bu güzellikleri rehberimiz eşliğinde tanımaya başlıyoruz. Şehir keşif turumuz sonunda Viyana ‘ya hareket. Varışımıza istinaden yapılacak olan panoramik Budapeşte turumuzda Kahramanlar Meydanı, Szecseni Kaplicasi, Vajdahunyad Kalesi, Andrassyi Caddesi, Opera Binasi, Eski Bale Okulu ve Aziz Istvan Bazilikasi var. Zincirli Köprü ve Parlemento Binasını da gördükten sonra Buda tarafına geçiyoruz. UNESCO’nun korumasi altinda dünya mirasi listesinde bulunan Budin Kalesini, Balıkçılar Burcunu ve Matyas Kilisesini görüyoruz. Son olarak Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi de görülecek yerler arasında. Daha sonra otele transfer ve odalara yerleşme.

7 Gün : Budapeşte "Ekstra Estergom Kalesi&Vysegrad&Sztendere Turu"

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra tam günlük yemekli ESZTERGOM KALESİ-VYSEGRAD-SZTENDERE TURU'na katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi, şehri ve Esztergom Katedrali, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrad Kasabası gezilecek, çok keyifli bir menü ile alınacak limitsiz içkili öğle yemeğinde Rönesans dönemini yaşayacak, yemek sonrasında Szentendere Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksınız. Programın ardından otele dönüş ve dinlenme.

8 Gün : Budapeşte-İstanbul

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Rehberin belirleyeceği saatte hava limanına transfer ve İstanbul'a hareket. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Oteller

Prag: Vienna House Andel's Prague 4* vb.

Viyana: Mercure Josefshof Wien 4*vb.

Budapeşte: Mercure Budapest Korona 4* vb.


Fiyata dahil olan hizmetler

İstanbul-Prag / Budapeşte-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi

4* otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama

Prag yarım gün panaromik şehir turu

Viyana yarım gün panoramik şehir turu

Budapeşte yarım gün panoramik şehir turu

Prag-Viyana-Budapeşte transferleri

Alan-otel-alan transferleri

Türkçe Rehberlik Hizmeti (Rehberlik hizmeti varışa istinaden Prag Havalimanı'nda başlayıp, Budapeşte Havalimanı'nda son bulacaktır.)

Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)


Önemli Bilgiler

***Ekstra turlarımız minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 15 Kişinin altında kalan ekstra turlarda fiyatlar yeniden hesaplanacaktır.

İstanbul çıkışlı rehberlik hizmeti verilmemektedir. Rehberlik hizmeti varışa istinaden sağlanacaktır.

Üç kişilik oda müsaitlik doğrultusunda verilir.

Müsaitlik var ise, üçüncü kişi için katlanır portatif yatak verilmektedir. Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL) fiyatımıza dahil değildir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile oluşabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Program için vize gerekmektedir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Setur program içeriği aynı kalmak kaydıyla tur içeriğinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.


Ekstra Turlar

PRAG & ORTAÇAĞ GECESİ / Yetişkin€ 65 - Çocuk: € 55 (Kişi başı)

Prag'a bir ortaçağ hanı olan restoran bölümünde, et çeşitleri, şarap-bira ve meşrubattan oluşan muhteşem akşam yemeğimizi, ortaçağ müziği ve ortaçağı yaşatan show ve gösteriler eşliğinde aldıktan sonra geceyarısı otelimize dönüyoruz. Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + Yemek + 2 adet içecek + Rehberlik KARLOVY VARY / Yetişkin: € 65 - Çocuk: € 50 (Kişi başı) Prag'dan yaklaşık olarak 2 saatlik mesafede bulunan Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Bölgeye varışta, çevrede gezinti sonrası restoranda öğle yemeği ardından serbest süremizde şehir etrafında yürüyüş ve alışveriş yapılabilir. Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + Yemek + Rehberlik

DRESDEN TURU / Yetişkin: € 60 - Çocuk: € 50 (Kişi başı)

Dresden, Kuzeyin Floransa'sı olarak adlandırılan, nereye giderseniz güzel sanatlarla karşılaşacağınız Almanya kentidir. Çok sayıda dünya çapında sanat eseri koleksiyonları barındırır. Bugüne dek ayakta kalmış olan muhteşem barok yapı, Güçlü August döneminin sanını ve ihtişamını taşımaktadır. Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik (Yemek dahil değildir)

VİYANA & KURSALON´DA STRAUSS KLASİK MÜZIK KONSERİ / Yetişkin-Çocuk: € 60 (Kişi başı)

Tarihi bir mekanda Viyana’yala özleşmiş bir sanat ziyafeti. Klasik müzik konseri ve Bale gösterisi Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik + Giriş Bileti

VİYANA ORMANLARI-SEEGROTE MAĞARA GÖLÜ-MAYERLING / Yetişkin: € 50 - Çocuk: € 45 (Kişi başı)

Viyana ormanları içinde yapacağımız yarım günlük bu gezimizin ilk durağı olan Seegrote yüzyılın başında maden olarak açılmış yapay bir mağaradır. Burada özel rehber eşliğinde gezerken Nazilerin ilk jet uçağını üretmek için fabrika olarak kullandığı mağarada çalışan esirlerin günlerini geçirdikleri atölye ve sapeli görecek ve mağaradaki gölde tekne ile gezecegiz. İkinci durağımız olan Heiligenkreuz (kutsal haç)manastırı ise Avusturya’nın en eski ve önemli dini yapılarından birisidir. XII. yy‘dan kalma bu yapı 1529 ve 1683 yılları arası Osmanlı saldırılarına hedef olmuştur. Gezintimizin devamında filmlere konu olan Mayerling faciasının (1889 yılında Velıhat Prens Rudolf’ un kendisini ve 17 yasındaki metresi Mary Vetsera’yı öldürmesi olayı.)geçtigi Mayerling av köskündeki Prens Rudolf anısına yapılmış şapeli göreceğiz. Viyana’ya dönüş yolumuz üstünde ise sıcak su banyoları ve şarapları ile tanınmış Baden şehrinden geçeceğiz. Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + Müze Girişleri + Rehberlik

GRINZING KASABASI VE VİYANA GECE TURU / Yetişkin: € 55 - Çocuk: € 50 (Kişi başı)

Panaromik bir Viyana by night turundan sonra varacağımız özellikle beyaz şarapları ile ün yapmıs olan Grinzing Köyü simdilerde otantik binaları ve tipik restoranları ile turistlerin uğrak yeri olmuştur. Viyana’nın 20 dk. kadar dışında olan Grinzing’de alacağımız yemek sırasında akordeon ve keman eşliginde eğlencemizi yapacağız. Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik + Yemek + 1 içecek SALZBURG TURU / Yetişkin-Çocuk: € 90 (Kişi başı) Tuna Nehri kenarı ve Alp Dağları eteklerinden geçerek yapılacak 3 saatlik otobüs veya tren yolculuğumuz sonrası Salzburg'a ulaşıyoruz. Kelime anlamı tuz kalesi olan Salzburg Avusturya'nın ve Avrupa'nın tam ortasında yer alan küçük bir şehirdir ama klasik müziğin başşehri olarak anılır. Salzburg, ünlü besteci Mozart'ın sadece doğduğu şehir değil ayrıca yaşayıp en güzel bestelerini yarattığı yer olmasıyla birlikte gerek görsel gerekse tarihi binaları ile görülmeye değerdir. Turumuza Altstadt bölgesinde yürüyüş yaparak başlıyoruz; yürüyüşümüz sırasında 9. ve 10. Yüzyıllardan kalma binaların halen nasıl dimdik ayakta kaldığına hayret edeceksiniz. Turumuza, panoramik olarak Mirabel Sarayının bahçelerini, Salzburg Katedrali ve Avrupa'nın en yüksek kalelerinden biri olan Salzburg kalesini ziyaret ederek devam ediyoruz. Turumuz tarihin en önemli yapıtlarından biri olan başkanlık sarayını dışarıdan ziyaret ederek sonlandırıyoruz. Tur sonrası tarihi şehrin dar sokaklarını ve geniş meydanlarına isteğinize göre keşfedebileceğiniz ve kafelerinde oturup birşeyler içebileceginiz bir serbest zaman sonrası dönüş yolunda yine büyüleyici Avusturya manzaralarını seyrederek Viyana’ya döneceğiz.

BUDAPEŞTE CİGAN GECESİ / Yetişkin: € 50 - Çocuk: € 45 (Kişi başı)

Cigan orkestrası eşliginde folklorik dansların ve zaman sizlerinde katılacağı şovların yapıldığı Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlence dolu bir Macar gecesi geçirilecektir. Gece gözü ile dünyanın en güzel manzaralarından sayılan GELLERT TEPESİ’nden Budapeşte manzarası için verilecek moladan sonra kenti Tuna’ nın incisi yapan yerleri gece ışıklandırmaları ile göreceğiz. Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + Yemek + 2 İçecek + Rehberlik

ESZTERGOM SZENTENDRE / Yetişkin: € 60 - Çocuk: € 50 (Kişi başı)

Tuna Nehri boyunca yapılacak olan bir yolculukla varılan Estergom şehri Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesinin merkezidir. Macaristan’ın en büyük kiliselerinden Estergom Bazilikası ziyaret edilecektir. Burada 16. ve 17. yy’lardaki Osmanlı hakimiyetinden kalma izleri de görmek mümkündür. Öğle yemeğinden sonra Szentendre köyünde el yapımı hatıra eşyalarını satın alabilirsiniz. Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + Öğle Yemeği ve içecek + Rehberlik

TUNA’DA TEKNE TURU/AKŞAM / Yetişkin: € 30 - Çocuk: € 25 (Kişi başı) 18:30 civarında Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarının bulunduğu ve şehrin simgesi sayılan Tuna Nehrinde bir saatlik tekne gezisi sırasında ikram edilen özgün Macar içkilerinin tadına bakarken en güzel fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Fiyata dahil olan hizmetler: Ulaşım + 2 içecek + Rehberlik


Prag(3)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 10-17 Ağustos / Türk Hava Yolları

Tarih
10.08.2019
17.08.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 998,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 998,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.398,00 EUR
1. Çocuk
0 - 1 yaş
198,00 EUR
1. Çocuk
2 - 11 yaş
958,00 EUR