Romantik Rhein Vadisinin Hazineleri "Taylan Kırıkkanat Rehberliğinde"

07 Mayıs 2020 'den itibaren kalkışlı

997,00 EUR 6.382,40 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Assmanshausen-Niederwald Anıtı-Rüdesheim Teleferik ÜcretiSiegfrieds Mechanisches Musikkabinett Müzesi, Eczacilik Müzesi , Rüdesheim-St.Goar arası tekne turu , Ehrenbreitstein Kalesi ziyareti,Cochem Şehir Turu

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 2 Akşam Yemeği Dahil
  • Setur Select
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli
  • Uçaklı

1 Gün : İstanbul - Frankfurt - Rüdesheim "Rüdesheim Şehir Turu ve Teleferik ile Niederwald Anıtını Görme İmkanı & Siegfried’s Mechaniches Musikkabinett Müze Ziyareti"

Sabah saat 05:00’da Sabiha Gökçen Havalimanı Setur deskinin önünde siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1617 Seferi ile Frankfurt’a saat 10:10'da  uçuş ve 12:30 yerel saatte varış. Bizi alanda bekleyen otobüsümüz ile yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuğun ardından Rüdesheim’a varış. Rhein nehrinin kenarında yer alan ve yaklaşık bin yıllık bir tarihe sahip olan Rüdesheim’da yapacağımız gezimiz esnasında Arnavut kaldırımlı taş sokakları, birbirinden güzel evleri ve en güzel sokağı olan Drosselgasse’yi görüyoruz. Adını burada yaşayan Drossel kuşlarından alan cadde aynı zamanda yerel barları ve restoranları ile ünlü. Rüdesheim aynı zamanda şarapları ile çok ünlü. Aroması yoğun ve alkol oranı düşük beyaz şarapların üzümlerinin yetiştirildiği bağları üzerinden teleferik ile ile Niederwald anıtının bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Harika Rhein nehri manzarası izledikten sonra Niederwald anıtını görüyoruz. Anıt Alman imparatorluğunun kuruluşu anısına 1871’de inşa edilmiş olup bizzat Kayser tarafından açılmıştır. Teleferik ile Rüdesheim’a dönüşümüzün ardından Siegfried’s Mechaniches Musikkabinett müzesini ziyaret edeceğiz. Müzenin içerisinde 18.yy’dan 20.yy ilk yarısına kadar müzikal enstrümanların bulunduğu 350’den fazla koleksiyon var. Rehber eşliğinde yapacağımız ziyaret esnasında çok keyif alacağınızı garanti ediyoruz. Rüdesheim gezimiz sonrası otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğine kadar serbest zamanımız oluyor. Geceleme otelimizde. 

2 Gün : Rüdesheim - Cochem - Rüdesheim "Cochem Şehir Turu & Reichsburg Kalesi Gezisi"

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tüm gün sürecek turumuzda, Mosel nehrinin en güzel şehirlerinden Cochem’e hareket ediyoruz. Masal diyarını andıran Cochem’de tepeye kurulmuş Reichsburg (Cochem) kalesini gezip, Olağan üstü Mosel nehri manzarasını izledikten sonra, Cochem sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüş yapıp, şehirde serbest zamanımız oluyor. Cochem sonrası Rüdesheim otelimize dönüş ve Geceleme otelde.

3 Gün : Rüdesheim-Romantik Rhein Parkuru - Koblenz "Romantik Rhein Parkuru"

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıp, limana geçtikten sonra tekne ile yaklaşık iki saat sürecek nehirden Rhein vadisi gezimize başlıyoruz. 2002 yılından bu yana Unesco tarafından dünya mirası listesinde bulunan Rhein vadisinde Rüdesheim – Koblenz arasında dönemin Başpiskoposları ve elektör prensleri tarafından yaptırılmış 40’dan fazla kale bulunmakta. Aynı zamanda bir çok şirin kasaba ve sırtlarında ise üzüm bağlarına ev sahipliği yapıyor. Muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız nehir gezimiz esnasında Rheinstein kalesi,Soneck Kalesi,vergi toplamak için nehir üzerinde bir adaya yapılmış Burg Pfalzgrafenstein ve ünlü adına hikaye yazılmış Loreley kayalıklarını görüp St.Goar’da teknemizden iniyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüz ile Rhein vadisini takip ederek vadinin en güzel yerleşim yerlerinden biri olan Boppard’da öğlen yemeği için zamanımız oluyor. Yol üzerinde vereceğimiz fotoğraf molaları eşliğinde Koblenz’e giderken Stolzenfelz kalesini panoramik olarak görüp varışla beraber Koblenz şehir turumuzu yapıyoruz. Rhein nehrinin Mosel nehri ile birleştiği noktada bulunan Deutsches Eck’de (Alman Köşesi) Alman imparatoru Wilhelm’in ölümünden 9 yıl sonra anısına yapılan dev heykeli gördükten sonra elektör sarayı,Ehrenbreitstein kalesi ve şehir merkezini gördükten sonra Rüdesheim otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ardından geceleme otelimizde. 

4 Gün : Rudesheim - Frankfurt - İstanbul "Frankfurt Şehir Turu"

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımız boşaltıp Frankfurt’a hareket ediyoruz. Panoramik yapacağımız şehir turu ardından havalimanına hareket edip Türk Hava yolları TK 1618 seferi ile 14:05’de İstanbul’a hareket ve saat 18:05'de Sabiha Gökçen Havalimanına varış.

Setur Select

Bu bir Setur Select turudur. Setur Select

Otel Bilgileri

Hotel zum Bären Rüdesheim 4* veya benzeri

Rehberimiz Taylan KIRIKKANAT Hakkında

1970 İstanbul'da doğdum. ​Bilgisayar programcılığı eğitimi arından 1992 yılına kadar sistem analist programcı olarak çalıştım. Sonrası halen faal olarak devam ettiğim turizm sektörüne geçtim. 2003 yılına kadar Alarko Turizm grubu ve sonrasında uluslar arası tur rehberi olarak çalışmaktayım. Kuzey ülkeleri başta olmak üzere, Benelux ve Fransa turları ile beraber bir çok ülkeye gidiyorum . Taylan KIRIKKANAT : 0535 740 01 01 https://www.kirikkanat.com/

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

Profesyonel Setur Rehberlik Hizmeti

4* otelde oda&kahvaltı bazında konaklama

Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Belirtilen tüm geziler

Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

Şarap Tadımı

Assmanshausen-Niederwald Anıtı

Siegfrieds Mechanisches Musikkabinett Müzesi

Rüdesheim-St.Goar arası tekne turu

Ehrenbreitstein Kalesi ziyareti 

Reichburg Kalesi Gezisi

2 Akşam Yemeği

Rüdesheim Şehir Turu

Koblenz Şehir Turu 

Cochem Şehir Turu

Panoramik Frankfurt Şehir Turu


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra bagaj ücretleri

Otele erken giriş ya da geç çıkış farkları

Yurtdışı çıkış harcı

Kişisel harcamalar

Yemeklerde alınan içecekler


Önemli Notlar

Program için vize gerekmektedir.

Kesin otel ve havayolu bilgisi tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

Tur esnasındaki içeriği bozulmadan, gezilecek yerlerin gün, saat ve sıralamaları değiştirilebilir.

Yemek esnasında alınacak içecekler fiyata dahil değildir.

Belirtilen uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla, yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Yurtdışı çıkış harcı fiyatlarımıza dahil değildir.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.


Rüdesheim(3) 07-10 Mayıs 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
7.05.2020
10.05.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 997,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.097,00 EUR