Shahzadeh İgual Eşliğinde İran (Pers) Topraklarında Adım Adım

05 Nisan 2020 'den itibaren kalkışlı

1.667,00 EUR 10.963,36 TL
2 7 9 3 6 4 5 8 1

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 3 taksit imkanı


Tur Hakkında

Mashhad,Tahran,Kaşan,İsfahan,Yezd,Şiraz

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Setur Select
  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli
  • Vizesiz

1 Gün : İstanbul (Buluşma)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalin’de uçuştan 3 saat önce Setur görevlisi ile saat 17:00'de buluşma. Türk Hava Yolları  TK 888 sefer sayılı uçağı ile 20:15'de  İstanbul’dan Mashhad’a hareket 


2 Gün : Meşhed "Firdevsi'nin Anıt Mezarı & Ömer Hayyam & Meşhed Şehir Turu"

ve ertesi gün saat 01:40 Mashhad’a varış. Pasaport ve valiz işlemleri ardından otele transfer oluyoruz.Geceleme otelde. Kahvaltının ardından saat 08:30'da  günümüzün ilk gezisi, Meşhed'e varışta ilk Tus Şehrinde olan İran'ın en önemli şaiiri Ferdowsi'nin anıt mezarının ardından 13:00'da Ömer Hayyam'ın yaşadığı yeri göreceğiz  ve  16:30'da Şehre girişte dikkatimizi çekecek ilk şey, altın kubbeler ve çok güzel işlenmiş minareler olacaktır. Meşhed ismi aslında Meşhed-i Mukaddes (Kutsal Şehit) kelimesinden gelir. Otelde kısa bir dinlenme ve ardından  akşam yemeği ve saat 21:00'da turumuz esnasında öncelikle görülecek yerler arasında;  Oniki İmam'ın sekizincisi  olan  İmam Rıza  Türbesi ve çevresinde bir çok kompleks yapılar göreceğiz. Geceleme Meşhed’de.


3 Gün : Meşhed - Tahran "Tahran Şehir Turu & Sadabad Sarayı & Tecriş Çarşısı & Niyavaran Sarayı"

Sabah kahvaltımızın ardından havaalanına transfer ve iç hat uçuşu ile Tahran uçuyoruz. Tahran şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Saadabad Sarayı. Qajarlar ve Pehlevi Hanedanı tarafından 3000 dönümlük arazide yapılan bu kompleksin 1800 dönümünü doğal orman, pınarlar, yer altı su şebekeleri ve bahçeler oluşturmaktadır. Tecriş otantik çarşısı, Niyavaran Sarayını ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından akşam yemeği ve geceleme otelde.


4 Gün : Tahran "Mücevherat Müzesi & İran Ulusal Müzesi & Kafe'de İran Şiirleri Okuma ve İran Edebiyatı Hakkında Söyleşi"

Kahvaltının ardından günümüzde müze olarak kullanılan bu sarayın inşasına Safevi hanedanından olan I. Tahmasp zamanında başlanmış ve zamanında İran hanedanı Qajar Hanedanı’nın şahlarının ikametgâhı olarak kullanılmıştır.Pehlevi Hanedanı döneminde resmi törenler ve yabancı heyetlerin üyelerinin ikameti içinde kullanılmıştır. Gülistan Sarayı gezisinin ardından Milattan önce 12000. yıllara dayanan zengin tarihi buluntu ve eserleriyle İran Ulusal Müzesi'ni ziyaret ediyoruz.  Mücevherat Müzeside görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından bir kafe de oturup İran şiirlerinden parçalar okuyup ve İran edebiyatı hakkında bilgiler alacağız. Geceleme otelde.


5 Gün : Tahran - Kaşan - İsfahan "Kaşan Şehir Turu & Tabatabaei Evi Gezisi & Fin Bahçeleri & Sultan Amir Ahmet Hamamı "

Sabah kahvaltı sonrası Kaşan için Tahrandan hareket ediyoruz .  Bugün Kaşhan’da,  Tabatabaei Evi, İran  Bahçeleri’nden  Fin  Bahçesi’ni  geziyor  ve ardından   Sultan Amir Ahmet Hamamını görmeye gideceğiz.  Akşam saatlerinde İsfahan’a varışımız ardından otele yerleşme. ve Akşam Yemeği. Geceleme otelde. 


6 Gün : İsfahan "İsfahan Şehir Turu & Nakş-ı Cihan Meydanı Çehel Sutun & Mescidi Cameh & Antik İsfahan Köprüleri &Lütfullah Cami"

Kahvaltı sonrası İsfahan'da yapacağımız şehir turunda; tarihi taş köprüleri, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'ndeki Nakşı Cihan Meydanı  ve üzerindeki  Kapalı Çarşı , Lütfullah Camii görülecektir. Onun dışında da Selçuklu eseri olan Mescidi Cameh , Çehel Sütun Sarayı ve Zayanderud Nehrinin üzerindeki Antik İsfahan Köprüleri gezilecektir. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra  geceleme otelde. 


7 Gün : İsfahan - Yezd "Meybod Kasabası Gezisi & Yezd Turu "Emir Çakmak Meydanı , Mescid-i Cuma Camisi ,Fahadan Mahallesi ,Zerdüşt Ateş Tapınağı & Sessizlik Kuleleri"

Kahvaltı sonrası İsfahan’dan ayrılarak Yezd’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan Meybod kasabasında ise  öğlen  mola  veriyoruz.  Öğleden  sonra  Dünya'nın  en  büyük  kerpiç  kentlerinden  olan  Yezd’de yapacağımız gezide; Fahadan Mahallesi , Ataş Behram Zerdüşt Tapınağı , Emir Çakmak Meydanı ve Sessizlik Kulelerini ve Mescid-i Cameh gezeceğiz. Turumuzun sonunda akşam yemeğimizi yiyoruz. Geceleme otelde. 


8 Gün : Yezd - Shiraz "Pasargad Antik Kenti & Büyük Kiros'un Mozolesi & Hafız-ı Şirazi Bahçeleri "

Kahvaltı sonrası Yezd şehrinden ayrılarak Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Pasargard Antik Kentine gidiyoruz. Pers İmparatorluğunun Kurucusu Büyük Kiros’un mezarını ziyaret ediyoruz. Akşam Şiraz’a varış. İran klasik edebiyatının zirvesi olarak kabul edilen Hafız-ı Şirazinin bahçelerini görüyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra, geceleme otelde. 


9 Gün : Şiraz "Pembe Camii & Kral Kaya Mezarları & Persepolis Antik Kenti & Şah Çerağ Türbesi "

Sabah kahvaltısı ardından Pembe camii ve Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Persepolis Antik Kenti’nde yapacağımız gezimizde Uluslar Kapısı, Apadana Sarayı, 1000 Sütunlu Saray gibi tarihi antik kent kalıntılarını yürüyerek gezeceğiz. Gezimiz sonrası Kral Kaya Mezarları görülecektir. Şehre döndükten sonra Şah Çerağ Türbesini ziyaret edeceğiz.   Akşam yemeğinden  sonra otele dönüş ve geceleme otelde.


10 Gün : Şiraz " Şiraz Şehir Turu & Narenjestan Sarayı & Vekil Çarşısı"

Sabah kahvaltısının ardından Narenjestan Sarayı , Kerimhan Kalesi panoromik olarak görülecek olup Vekil Çarşısında serbest zaman verilecektir.  Akşam yemeğimizin ardından havalimanına transfer .


11 Gün : Şiraz - İstanbul

Uçağa biniş işlemleri ardından Türk Hava Yolları TK 885 seferi ile saat 03:10'da Şirazdan İstanbul'a hereket ve  İstanbul Havalimanı'na saat 05:40'da varış. Turumuzun sonu.


SeturSelect

Bu bir Setur Select turudur.


Otel Bilgileri

Tahran : Espinas Palace Hotel 5* veya benzeri 

İsfahan : Kowser Hotel 5* veya benzeri 

Yezd: Safayieh Hotel 5* veya benzeri 

Meşhed: Sinoor Hotel 5*veya benzeri 

Şiraz : Chamran Hotel 5* veya benzeri


Liderimiz Shahzadeh Nilecem İgual Hakkında

Shahzadeh Nilecem İgual

Cep Telefonu : 0532 252 10 13 

1978 yılında Tahran’da doğdu. İran-Irak Savaşı’na Tahran’da büyüyen bir çocuk olarak tanıklık etti. 19 90 ların başında annesi ve kızkardeşiyle Türkiye’ye geldi. Orta öğretim ve Sosyoloji lisansını İzmir’de tamamladıktan sonra dünyayı gezmeye başladı. Ortadoğu Dinleri hakkında tezini yıllar boyu süren yolculukları sırasında yurtdışında tamamladı. Sosyolojik ve iş gezileri düzenledi ve idare etti. 2008 yılında İpek Yolu’nda uzun bir yolculuğa çıktı. Türkçeyi ortaokul çağında İzmir’de öğrenen İgual, İran’ı işleyen romanlarını Türkçe yazmayı tercih eden ve böylece günümüzde Türkçe edebi eserler vücuda getiren tek yabancı yazar. İgual okuyucularına, komşumuz olduğu halde az tanınan ancak bizi çok iyi tanıyan İran'ın hiç bilinmeyen ya da unutulmuş yönlerini gerçek hayat öyküleri içine yerleştirerek anlatıyor. İlk romanı "Tahran’ın Kırmızı Sirenleri"nde İran’ın politik ve yapısal değişimini bir aile dramının içinde veren İgual yeni romanı "Rolls Royce’u Taramışlar Baba"da İran Devrimi ertesinde bir gecede yaşanan bir öyküyü perde arkasıyla, çarpıcı bir kurgu ve eksilmeyen bir gerilimle anlatıyor. Anadili olmadığı halde yazarken Türkçeyi bir kuyumcu titizliğiyle işleyen Shahzadeh N İgual, düzenlediği söyleşi ve gösterilerde de güçlü anlatıcılığını kusursuz hitabetiyle destekliyor.Yarattığı İran’ı bir İranlıyla Tanımak konsepti çerçevesinde İran’ın Dünü ve Bugünü başlıklı söyleşileriyle kültür merkezleri, konsolosluklar, kitaplıklar, dernekler gibi farklı mekânlarda geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan İgual, yeni gösterisi 1 Gecede 1001 Gece ile İranlı çağdaş müzisyen, ressam ve fotoğrafçıları Türkiye’ye davet ederek sanatseverlerle buluşturdu.Saygın Türk yazar ve müzisyenlerle İranlı çağdaşlarını İran’da buluşturan İran’a Edebiyat ve Müzik Yolculukları adlı yeni projesinde ağırladığı önemli isimlere İran’ın bilinmeyenlerini tanıtan yazar, konuklarına hem anavatanını anlatıyor hem de onları çağdaş İran edebiyatı ve müziğinin dev isimleriyle bir araya getiriyor. Magma dergisinin Aralık 2018 sayısına konu olan İran’a Edebiyat ve Sanat Yolculukları’nın ilk konuğu Nedim Gürsel Shahzadeh N. İgual hakkında "Türkçeyi sonradan öğrenen Shahzadeh romanlarını kendisi için yabancı bir dil olan Türkçe ile yazmayı tercih eden tek yabancı yazar. Üstelik yazdıklarının edebi değeri var." diyor. Projenin ikinci konuğu Ayşe Kulin ise, “Shahzadeh İgual romanlarında şimdiki zaman ve geçmişi ustalıkla işliyor ve bugüne dek belki de hiç yapılmamış olanı yapıyor, iki komşu arasında sanat ve edebiyat adına kalıcı bir köprü inşa etmeye çalışıyor” diyor. Önemli konuklarla sürecek yolculukların üçüncü yolcusu Tuna Kiremitçi.Shahzadeh N. İgual, Türkiye’den İran’a kültür turu için giden gruplara İranlı bir tur lideri olarak eşlik ediyor, konuklarını memleketinde evsahibi olarak ağırlamanın keyfini yaşıyor.

https://tr.sputniknews.com/columnists/201811201036235938-yazar-shahzadeh-igual-iran-irak-savasi/

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/dunya/1143318/Ayse_Kulin_den_5_gunde_Tahran_ve_bir_gecede_bin_bir_gece.html

http://www.milliyet.com.tr/bir-gecede-binbir-gece-izleyiciyle-bulustu-istanbul-yerelhaber-3147335/

http://vatankitap.gazetevatan.com/haber/komsuyu_anlamak/1/2492


https://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/turkiyeyi-particilik-degil-ataturkculuk-kurtaracak-1881095/


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Meşhed / Şiraz-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti

Belirtilen otellerde oda & kahvaltı bazında konaklama 

Havalimanı transferleri

Programda belirtilen tüm transferler

Tüm akşam yemekleri

1 adet İran Gecesi Yemeği

Seyahat Sigortası

Antik Pers Sporu 

Firdevs-i'nin Şahnamesi Sunumu

Tahran,Kaşan,İsfahan,Yezd,Şiraz Şehir Turları

Gülistan Sarayı Gezisi Mücevherat Müzesi ve Arkeoloji Müzesi Ziyareti

Şık bir kafede Şiir Okuma

Cehel Sütun Sarayı,Nakş-i Cihan Meydanı , İmam Camii, Ali Kapu , Lütfüllah Camii Ziyaretleri

Meybod Kasabası Gezisi

Ömer Hayyam 

Sefevi Kervansarayı

Fahadan Kerpiç Kasabası Gezisi

Zerdüşt Ateş Tapınağı Ziyareti

Zerdüşt Sessizlik Kuleleri

Pasargade Mozolesi

Pembe Camii Ziyareti

Persepolis Antik Kenti

Nakşi Rüstem Ziyareti

Hafız-ı Şirazi'nin Anıt Mezarı Ziyareti


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış fonu 

Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm hizmetler

Kişisel harcamalar

Bahşişler


Önemli Notlar

***İran’daki otellerin yıldız seviyeleri Türkiye’deki otellerden farklılık gösterebilir.

Bölgede az otel olduğu için genellikle oteller 4* veya 5* olarak geçmektedir.

Otel seviyeleri Türkiye’ye göre daha mütevazidir.

***İran ülkesinde kadınların örtü zorunluluğu bulunmaktadır.

Baş örtüsü olarak şal kullanımı ve pantolon üzerine uzunca kıyafetler ile bu gereklilik kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Bu tur için T.C vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır.

Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

***Pasaportunda İsrail vizesi ve giriş-çıkış mühürü olan misafirler İran’a giriş yapamazlar.


Meşhed(2) - Tahran(2) - İsfahan(2) - Yezd(1) - Şiraz(2) 05-15 Nisan 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
5.04.2020
15.04.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.667,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.897,00 EUR

Meşhed(2) - Tahran(2) - İsfahan(2) - Yezd(1) - Şiraz(2) 01-11 Mayıs 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
1.05.2020
11.05.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.667,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.897,00 EUR

Meşhed(2) - Tahran(2) - İsfahan(2) - Yezd(1) - Şiraz(2) 11-21 Mayıs 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
11.05.2020
21.05.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.667,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.897,00 EUR

Meşhed(2) - Tahran(2) - İsfahan(2) - Yezd(1) - Şiraz(2) 06-16 Haziran 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
6.06.2020
16.06.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.667,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.897,00 EUR

Meşhed(2) - Tahran(2) - İsfahan(2) - Yezd(1) - Şiraz(2) 17-27 Ağustos 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
17.08.2020
27.08.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.667,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.897,00 EUR

Meşhed(2) - Tahran(2) - İsfahan(2) - Yezd(1) - Şiraz(2) 05-15 Eylül 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
5.09.2020
15.09.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.667,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.897,00 EUR

Meşhed(2) - Tahran(2) - İsfahan(2) - Yezd(1) - Şiraz(2) 21 Kasım - 01 Aralık 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
21.11.2020
1.12.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.667,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.897,00 EUR

Meşhed(2) - Tahran(2) - İsfahan(2) - Yezd(1) - Şiraz(2) 05-15 Aralık 2020 / Türk Hava Yolları

Tarih
5.12.2020
15.12.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.667,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.897,00 EUR