George Dalaras Konser Turu "Nükhet Everi Rehberliğinde"

18 Haziran 2019 'den itibaren kalkışlı

1.397,00 EUR 9.511,89 TL
1 2 3 4 5 6 7 8 9 13

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

Akdeniz’in en güzel şehirlerinden Atina. Antik çağda 400.000 kişilik nüfusuyla dünyanın en büyük şehri, bugün 4 milyonluk nüfusuyla Yunanistan’ın başkenti olan Atina’ya güzel ve keyifli bir kaçamak. Bu gezimizde bir yandan Atina’yı keşfederken bir yandan da bu güzel şehrin en iyi restoranlarında Yunan mutfağının enfes tatlarıyla tanışacağız. Gezimiz eşsiz bir konserle taçlanacak. Dünyanın en önemli ve çok sevilen müzisyenlerinden, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi George Dalaras’ın 2019 Atina ve Epidaurus Festivali kapsamında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile Akropolis’in en büyük tiyatrosu Odeon Herodes Atticus’ta vereceği muhteşem konseri izleyeceğiz. 19 Haziran 2019’da izleyeceğimiz bu konser 2017 yılında İzmir’de İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Atina Nea Smyrni Belediyesi iş birliği ile Ahmed Adnan Saygun Kültür Merkezi’nde George Dalaras ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın birlikte verdikleri konserin Atina ayağı.

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 2 Akşam Yemeği Dahil
  • Setur Select
  • Turlar Dahil

1 Gün : İstanbul - Atina "Akropolis Müzesi ve Akropolis Ziyareti "

İstanbul Havalimanı’nda buluşma ve Türk Havayolları ile İstanbul’dan Atina’ya uçuş. Atina’ya varış, Havalimanındaki işlemlerin ardından  Atina’nın oldukça çekici ve revaçtaki beldesi Glyfada’da gerek konumu, gerekse sunumlarıyla ünlü ARK Restoran’da kahvaltı ederek güne merhaba diyoruz.

Kahvaltımızın ardından Atina Merkeze geri dönüyor ve dünyanın en iyi müzeleri arasında yer alan Yeni Akropolis Müzesi’ni gezip, UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde bulunan dünyanın en önemli sit alanlarından biri olan Akropolis’i ziyaret ediyoruz.

Öğle yemeğimizi Akropolis’in eteklerinde yer alan bölgede muhteşem Akropolis manzaralı SeturSelect'in seçtiği restaurant’ta alıyoruz.

Yemekten sonra yaklaşık saat 16.00’da Otel’e giriş yapıyor ve dinleniyoruz.

Akşam saat 20.00’de otel lobisinde buluşup akşam yemeğimiz için Atina’nın limanı Mikrolimano/ Pire Limanı’na gidiyor ve nefis bir menü eşliğinde Atina’nın en güzel manzaralarından birinin tadını çıkarıyoruz. Geceleme otelde.


2 Gün : Atina "Atina Şehir Turu & Vougliagmeni Gezisi ve George Dalaras Konseri"

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 09.00’da şehir turumuz için yola çıkıyoruz ve öğlene kadar Atina’da şehir turumuzu yaptıktan sonra öğle yemeğimiz için Atina’nın 20km güneyinde bulunan muhteşem güzellikteki bir bölge olan Vouliagmeni’ye geçiyoruz. Vouliagmeni’de Atina’nın en iyi restaurantlarından biri olan Seturselect'in seçtiği restaurantta alacağımız öğle yemeğinin ardından yine Vouliagmeni’nin meşhur dondurmalarını tadıyor ve göl kenarında kahve keyfi yaptıktan sonra saat 16.30’da otelimize dönüp akşam için dinleniyor ve hazırlanıyoruz.

18.30’da lobide buluşuyor ve SeturSelect'in seçtiği restaurantta akşam yemeğimizi aldıktan sonra 20.30’da Dalaras konseri için Odeon Herodes Atticus Tiyatrosu’na geçiyoruz. Geceleme otelde.3 Gün : Atina - İstanbul

Sabahtan 12.30’a kadar serbest zaman. 12.30’da İstanbul’a dönüş uçuşu için Atina Havalimanı’na transfer. Türk Havayolları uçuşu ile Atina’dan İstanbul’a uçuş ve  İstanbul’a varış.


SeturSelect

Bu bir Setur Select turudur.


<a href="http://www.seturselect.com">Setur Select</a>Otel Bilgisi

Atina Hilton 5* veya benzeri


Rehber Bilgisi

Nükhet Everi :0532 245 72 69

www.nukheteveri.com2017 yılında İzmir’de yapılan konserde gezimizin rehberi Nükhet Everi George Dalaras ile Milliyet gazetesi için bir söyleşi yapmıştı. Bu söyleşiyi okumak isterseniz:


http://www.milliyet.com.tr/sanki-izmir-benimle-konusuyordu-/nukhet-everi/cumartesi/yazardetay/18.11.2017/2556982/default.htmİstanbul’da doğdu. Avusturya Lisesi ve Viyana Üniversitesi’nden sonra bir müddet Küba’da yaşadı ve Küba’da çalışan ilk Türk kadını oldu.

2002-2015 yılları arasında TUREB (Turist Rehberleri Birliği) bünyesinde İRO (İstanbul Rehberler Odası) Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. “Mardin Çalışma Komisyonu” kurucusu ve başkanı. 

2013 yılında E Yayınları’ndan yayınlanan “Mardin / Güneş Ülkesi” isimli rehber kitabı, 2014 yılında ABD Harvard ve Princeton Üniversiteleri, Kanada McGill Üniversitesi ile ABD Congress Library tarafından başvuru kitabı olarak kabul edildi. 2014’te SKAL tarafından verilen “SKALİTE Turizmde Kalite” ödülünü “Mardin / Güneş Ülkesi” kitabıyla “En İyi Turizm Yayını” kategorisinde kazandı.

2014’te E Yayınları’ndan “Sarayın Dehlizlerinde” adlı romanı yayınlandı.

2015 yılında “SKALİTE Turizmde Kalite” ödüllerinin ikincisini bu sefer “Yılın Rehberi” kategorisinde kazandı.

2017 yılında Yeşilköy Rotary Kulübü tarafından “Meslekte Üstün Hizmet Ödülü”ne lâyık görüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde ünlü yönetmenler Beklan Algan, Josef Szayna ve Eugenio Barba ile çalıştı. Bu süreçte iki tiyatro oyunu, bir uzun metraj film senaryosu yazdı, çeşitli söyleşileri yayınlandı.

Radyo programlarında Türkiye şehirlerini tanıttı. Fotoğraf sergileri açtı.

Kültürel Mirası Koruma Derneği’nin (KMKD) kurucu üyelerinden olup, Türkiye’deki Süryani Kültür Mirası üzerine çalışmalar ve araştırmalar yapmakta.

Milliyet Gazetesi Cumartesi Eki’nde “Sırt Çantam” adlı köşesinde seyahat yazıları yazan Nükhet Everi, bildiği Almanca, İngilizce, İspanyolca, Latince, Eski Yunanca, Bizans Grekçesi, Yunanca ve Ermenice dillerinin yanı sıra Mezopotamya bölgesindeki araştırmaları için Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Süryanice ve Arapça öğrendi.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

5*otelde oda&kahvaltı bazında konaklama

Profesyonel Setur Rehberlik Hizmeti

Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Belirtilen tüm geziler

Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm Akşam Yemekleri

Tüm Transferler

1.Kategori George Dalaras Konser Bileti 

Atina Şehir Turu & Vougliagmeni Gezisi 

Akropolis Müzesi ve Akropolis Ziyareti


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra bagaj ücretleri

Otele erken giriş ya da geç çıkış farkları

Yurtdışı çıkış harcı

Kişisel harcamalar

Yemeklerde alınan içecekler


Önemli Notlar

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Üç kişilik oda müsaitlik doğrultusunda verilmektedir.

Üç kişilik oda müsaitliği olur ise 3.kişi için katlanabilir yatak verilmektedir.

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL) fiyatımıza dahil değildir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Setur, program içeriği aynı kalmak kaydıyla programda gezilecek yerlerin sırasını, gününü, saatlerini değiştirebilir.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

Acente, kendi iradesi dışında oluşan nedenlere veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak hiçbir sorumluluk taşımaksızın turlarını iptal etme veya hareket saatlerini, duraklama yerlerini, ulaşım şirketlerini, konaklama tesislerini, programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşulu ile, 6 gün önceden yazılı haber vererek değiştirme veya yolcusunu başka bir acenteye devretmek hakkına sahiptir. Tek otel konaklamalı organizasyonlarda ise rezervasyon yapılan oteli en geç 6 gün önceden haber vermek koşulu ile değiştirebilir.

Tur dâhilinde sunulan Etkinlik programında(Konser, Festival, Spor turları) oluşabilecek tarih değişikliği ve/veya iptalinden acentamız hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Böyle bir durumda Tur programımızın Turistik servisleri verilecek olup, iptal durumunda Paket sözleşmedeki şartlar geçerlidir.“Program için vize gerekmektedir. 

Vizenin sorumluluğu yolcuya aittir. 0216 229 40 47 numaralı telefondan veya bireyselvize@setur.com.tr adresinden ilgili departmanımız ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.”


Atina (2) 18-20 Haziran 2019 / Türk Havayolları

Tarih
18.06.2019
20.06.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.397,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.627,00 EUR