Hindistan'da Holi Festivali Ve Nepal Turu

07 Mart 2020 'den itibaren kalkışlı

2.398,00 USD 14.264,02 TL

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 3 taksit imkanı


Tur Hakkında

Delhi & Varanasi & Jaipur & Agra & Kathmandu

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Turlar Dahil
  • Türkçe Rehberli

1 Gün : İstanbul-Delhi(Uçakta)

Dış hatlar terminalinde bulunan Setur deskinde rehberiniz ile buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Delhi'ye hareket. Uçak yolculuğumuz gece boyunca sürecektir.

2 Gün : Delhi-Varanasi "Şehir Turu & Aarti Töreni"

Rahat bir yolculuğun ardından Delhi'ye varış. Ardından yerel havayolları ile Varanasi'ye uçuş ve varışa istinaden yapılacak şehir turunda panoramik olarak Varanasi şehri gezilip, Bharat Tapınağı görülecektir. Hindistan haritasının mermer bir platform üzerine işlenmiş halini barındıran bu müzeye tapınak denmesinin sebebi ise oldukça ilginçtir. Bir Hintli için dört anne vardır: Ganga (ganj nehri) anne, kutsal inek anne, kendi annesi ve Bharat Mata yani Hindistan anne. Turumuzun ardından otele transfer ve odalara yerleşme. Sonrasında akşam yapılacak Aarti törenini izlemek için nehir kıyısına hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelde. 


3 Gün : Varanasi-Jaipur "Ganj Nehri'nde Tekne Turu"

Sabah kahvaltısı öncesinde, erken saatlerde Ganj Nehrinde büyük kayıklarla dolaşmak ve sabahı yaşayan Hindularla birarada olmak için otelden ayrılıyoruz. Tur sırasında nehirde yıkanan, çamaşırlarını yıkayan, yoga yapan ve güneşin doğuşunu kutsal nehir Ganj'a girerek ve dualar ederek karşılayan Hinduların yaşamına dahil oluyoruz. Tanrı Shiva'nın şehri olan Varanasi'de ölmek veya burada bedeninin yakılması yeniden doğum zincirinden kurtulmak ve mutlak kurtuluşa ermek için bir anahtardır. Bu nedenle de şehirde kutsal bir ölü yakma alanı "Manikarnika Ghat" bulunmaktadır. Tur sonrasında kahvaltımızı almak için otele dönüyoruz. Ardından havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Jaipur'a uçuyoruz. Varışı takiben Jaipur'da ki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4 Gün : Jaipur "Holi Festivali Kutlamaları! & Jaipur Şehir Turu"

Sabah kahvaltısının ardından Renklerin Festivali "Holi Fest" için otelden ayrılıyoruz. Havaların ısınması, çiçeklerin açması ve baharın gelişinin habercisi olan renklerin festivalinde Hint halkının rengarenk toprak boyaları önce yüzlerine sürüyor sonra da birbirlerine boya atıyorlar. İnsanların üzerine dökülen , etrafa saçılan boyalar baharın gelişini müjdeliyor.

Sonrasında Pembe şehir olarak bilinen Jaipur şehir turumuz için otelden hareket. Pembe renk geleneksel hoşgeldin anlamında kullanılır, 1853 yılında Prens Albert'in ziyaret onuruna istinaden şehir Pembe renke bürünmüş ve halen şehir hoşgeldin kutlamaları için bu renk kullanılmaktadır. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında City Palace, Jantar Mantar Gözlemevi, Hawa Mahal veya Rüzgarlar Sarayı olarak da adlandırılan 5 katlı ve 1000 pencereli yapı görülecektir. Tur sonrasında otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.


5 Gün : Jaipur-Agra "Amber Fort & Fatehpur Sikri"

Sabah kahvaltısının ardında Amber Fort gezisi için hareket ediyoruz. Tur sırasında kaleye filler ile çıkılacaktır. Sheesh Mahal ve Jai Mahal görülecek yerler arasında bulunuyor. Tur sonrasında Agra'ya hareket (Yaklaşık 6 saat, 260 km) sürecek yolculuk esnasında Fatehpur Sikri'yi ziyaret edeceğiz. Agra'ya varışı takiben otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

Not: Amber Fort'a çıkışta fillerin müsait olmaması durumunda jeep'ler ile çıkış yapılacaktır.


6 Gün : Agra-Delhi "Taj Mahal & Agra Fort"

Sabah kahvaltının ardından 1630 yılında Moğol İmparatoru Şah Jahan tarafından 40 yaşında 14. çocuğunu doğururken ölen eşi Mümtaz Begüm için, sevgi üzerine yaptırılmış, dünyada ki en güzel eserlerinden ünlü Taj Mahal gezilecektir. Bu muhteşem eseri gezerken adeta büyülenecek ve sayısız fotoğraf çekmek isteyeceksiniz. Turun ardından Agra Kale'sine hareket ediyor ve Mughal dönemi yapılarından olan kaleyi görüyoruz. 

Tur sonrasında Delhi'ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek olan bir yolculuk sonrasında Delhi'de ki otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


7 Gün : Delhi "Delhi Şehir Turu"

Kahvaltı sonrası Delhi şehir turu için hareket. Görülecek yerler arasında Eski ve Yeni Delhi'nin en önemli mekanları bulunmaktadır. Hindistan'ın en büyük camisi Jama Masjid, Mahatma Ghandi'nin naaşının yakıldığı Raj Ghat, Parlemento Binası ve Cumhurbaşkanlığı Binası, Hindistan Kapısı (India Gate), Qutub Minar ve külliyesi bulunmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8 Gün : Delhi-Kathmandu

Sabah kahvaltısının ardından Kathmandu uçuşu için havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Nepal'in başkenti Kathmandu’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından Kathmandu'ya varıyoruz. Otelimizde transfer ve dinlenmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


9 Gün : Kathmandu "Şehir ve Tapınaklar Turu"

Sabah otelde alınacak kahvatının ardından Kathmandu'yu keşfetmek için rehberimiz eşliğinde güne başlıyoruz. 

Himalayaların eteğinde Hindu ve Budist tapınakların süslediği gizemli Katmandu Vadisi ‘nde hayatınıza yeni bir sayfa açtıracak müthiş bir atmosfer yaşayacaksınız. Tüm bu atmosferi rehberimiz eşliğinde keşfetmeye başlıyoruz. Kathmandu ‘nun merkezi olan Hanuman Dhoka Durbar ve çevresindeki önemli tapınakları, meydanları, sarayları ve yerel yaşamı göreceğiz. Kathmandu vadisinde hala canlılığını koruyan bir inanç olan, yaşayan tanrıça Kumari'nin evini görme şansımız da olacak. Şehrin çarşı ve caddelerinde yapılan yürüyüş sırasında şehre hippilerin geldiği dönemden beri popüler kültürün bir parçası olan mekanları göreceğiz.

Sonrasında Kathmandu kuruluş efsanesinde yer alan, şehri yüksek bir noktadan görebileceğimiz ve en önemli Budist hac duraklarından Swayambhunath Stupası, diğer adıyla maymun tapınağını ziyaret ediyoruz.  Turumuza Tibet ‘li Budistlerin merkezi olan Bodhnath Stupası'nda hayat felsefelerini çözümleyerek devam ediyoruz. Öğleden sonra bölgenin en önemli Hindu tapınağı olan Pashupatinath'a gidiyoruz. İçeriye sadece Hinduların girebildiği bu tapınak ve çevresi önemli bir ibadet alanıdır. Kutsal Bagmati nehrinin hemen yanındaki Ghatlarda ölü yakma törenleri düzenlenmektedir. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


10 Gün : Kathmandu-İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemleri ve havalimanına transfer ve İstanbul'a hareket. Yaklaşık 6,5 saat süren bir yolculuğun ardından İstanbul Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere ! 


Oteller

Varanasi Madin 5* vb.

Agra Jaypee Palace 5* vb.

Jaipur Holiday Inn 5* vb.

Delhi Aloft Aerocity 5* vb.

Kathmandu Soaltee Crown Plaza 5* vb.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul-Delhi / Kathmandu-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi

5* otellerde yarım pansiyon bazında konaklama

Yerel hava yolları ile Delhi-Varanasi-Jaipur ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi

Programda belirtilen yarım ve tam günlük şehir turları

Taj Mahal Gezisi

Ganj nehrinde tekne turu

Varanasi'de akşam ayini "AARTI"

Amber Fort gezisi

Agra Fort gezisi

Fatehpur Sikri gezisi

Havaalanı-Otel-Havaalanı transferleri

Setur rehberlik hizmetleri

Seyahat sigortası(Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)


Önemli Bilgiler

Hindistan için vize gerekmekte olup vize departmanımız ile görüşmeniz gerekmektedir.

Nepal vizesi için misafirlerin yanlarında 2 adet vesikalık fotoğraf bulundurması gerekmektedir. Nepal vize ücreti (kişibaşı 25 usd) yolcular tarafından havalimanında direkt olarak ödenmelidir.

Üç kişilik odada konaklama müsaitlik doğrultusunda sağlanır, üçüncü kişi için katlanabilir ek yatak verilir.

Tur fiyatlarımıza yurt dışı çıkış harç bedeli (15 tl) dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.

Yerel otoriteler tarafından bölgede yapılacak olası değişikliklerden dolayı program içeriğinde değişiklik yapılabilir. Bu değişikliklerden acentamız sorumlu değildir. (Değişik bölgelerdeki fil binişleri, tekne turları, müze, saray, tapınak girişleri vb.)

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Setur, gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, şehirlerin program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir. Kesin otel ve havayolu bilgisi tur hareket tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.


Sıkça Sorulan Sorular

- Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

- Hindistan ve Nepal tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz.

- Para birimleri Hint Rupisi ve Nepal Rupisi’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

- Türkiye’den 2,5 saat ileridedir. Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

- Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

- Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur.

- Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.


Varanasi(1)-Jaipur(2)-Agra(1)-Delhi(2)-Kathmandu(2) 7-16 Mart / Türk Havayolları

Tarih
7.03.2020
16.03.2020
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.398,00 USD
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.398,00 USD
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.998,00 USD
1. Çocuk
2 - 12 yaş
2.348,00 USD